İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Kredili Satılık Daireler

Bandırma Satılık Daire Emlak

Tüm Türkiye’de yer alan yüzbinlerce ilanlarımız üzerinden kiralık ve satılık ilanların fiyat trendini analiz ediyor, her ay Emlak Endeksi yayınlıyoruz. Oluşturduğumuz verilerin yardımıyla ortalama 100m2'lik daire için bölgedeki satış ve kira fiyatları, geri dönüş süresi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Emlak Endeksi’nde yer alan Bandırma Satılık daire verilerine göre;

• Ekim ayında, Bandırma ilçesindeki satılık daire m2 fiyatları 2.382 TL oldu.
• Hesaplanan verilere göre Bandırma ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir satılık daire ortalama fiyatı 195.100 TL ile 294.800 TL arasında oldu.

“Krediye uygun ev”, ev arayanların karşısına sık çıkan bir tanımlamadır. Bu tanımın gösterdiği özellikler nelerdir? Krediye uygun ev ne demektir?

Konut kredisi kullanılacak evin banka tarafından teminat olarak alınması gerekir. Bir evin teminat alınmasının yöntemi ise üzerine ipotek konmasıdır. Konut kredisi çekmek istediğiniz eve ipotek konması için evin kat irtifaklı olması gerekir. Kat irtifaksız evler için kredi çekilemez.

Kat irtifakı kavramının ayrıntılı açıklamasını ilerleyen yazılarımızda bulabilirsiniz. Şimdilik arsa tapulu evlerin kat irtifaksız olduğunu bilmeniz yeterli.

Krediye uygunluğa bakılırken kat irtifakından başka kriterlere de bakılır. Evin yaşının fazla olması, genelde kredi kullanmak için engel sanılır. 25 yaşında eve kredi kullanılır mı, 30 yaşında eve konut kredisi kullanılır mı gibi sorular bu düşünceden dolayıdır.

Çok az banka kredi kullanılacak evin belli bir yaşın altında olmasını şart koşar. Önemli olan evin kullanılabilirliğidir. Eğer kullanılamayacak ya da hasarlı bir eve kredi kullanmak isterseniz yaşına bakılmaksızın kredi almanıza izin verilmeyecektir. Burada dikkat edilen konu, bankanın, kredinin ödenmemesi durumunda evi satıp satamayacağıdır. Teminatın geçerliliğini krediye uygunluk belirler.

Son olarak ahşap evler için konut kredisi alamayacağınızı belirtelim. Yangın riski yüksek olduğu için bankalar teminatı kabul etmez ve konut kredisi kullandırmazlar.

Yararlı Bilgiler
0539 420 52 52

bandirmaemlak.com.tr, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
WhatsApp